Jak vybrat přípravek na celulitidu a strie?

Příčinou celulitidy je hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Strie jsou drobné "pajizévky" v kůži, vznikající narušením, popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Jen cvičení Vám však od problému nepomůže.
 
Rychlý odkazy:

Jaké přípravky pomohou v boji proti celulitidě?

V dnešní době na trhu již existuje velké množství kosmetických přípravků (gelů, krémů a masážních pomůcek) a doplňků stravy, které Vám účinně pomohou předcházet a zmírnit následky celulitidy.

Účinnější než řešení důsledků celulitidy, je volba vhodné prevence. Pokud už ale přece jen na své kůži objevíte nepěkné dolíčky, je třeba se zamyslet nad vhodnou strategií a zkombinovat více metod. Kromě cvičení a úpravy jídelníčku naštěstí máte k dispozici řadu prostředků a postupů, které alespoň částečně zlepší vzhled pokožky:

Masážní pomůcky

Masážní žínky a rukavice z lufy dokonale odstraňují zbytnělou pokožku, prokrvují ji a vypínají. Doplnit je lze masážními zpevňujícími gely a krémy nejlépe s obsahem extraktu z břečťanu a přesličky, výtažku z mořských řas, měsíčku zahradního, kostivalu nebo kofeinu. Důkladnou masáží zlepšíte mízní a krevní oběh, dráždění pokožky přispívá ke zlepšení jejího vzhledu, pozitivní efekt má také masáž kartáčem s jemným vlasem, či speciálními masážními pomůckami.

Doplňky stravy

Vhodné jsou produkty s obsahem CLA (konjugovaná kyselina linolová). Tato látka odbourává tuky, podporuje budování svalové hmoty a zpevnění a vytvarování postavy. Další vhodnou složkou je L-carnitin, která prokazatelně zlepšuje stav celulitidy. Nezapomínejte také na jablečný ocet, který výrazně podporuje metabolismus, pomáhá při zbavování se přebytečného tuku a dodává energii.

Kosmetické přípravky

Není důležité, zda použijete krém, gel nebo olej či balzám. Důležitější je vždy složení a látky v přípravku obsažené. Lze říci, že pro složení platí v podstatě totéž co u masážních přípravků proti celulitidě, tedy výtažky z břečťanu, přesličky, měsíčku zahradního, kostivalu a další. Přípravky nanášejte od vzdálenějšího konce končetiny směrem k srdci.

Jak a proč vzniká celulitida?

Celulitida vzniká působením ženských pohlavních hormonů, stárnutím podkožního vaziva a množením tukových buněk.

Celulitida, jinak také nazývána jako pomerančová kůže, vniká v důsledku hromadění tukové tkáně zejména působením ženských pohlavních hormonů.

Množení tukových buněk a stárnutí podkožního vaziva jsou hlavní příčiny vzniku celulitidy. Uspořádání podkožního vaziva, které je jiné u žen a u mužů, má také na problému svou vinu. První známky se mohou projevit již v mladém věku při užívání hormonální antikoncepce, při počínající nadváze nebo v těhotenství. Celulitida se však nevyhýbá ani štíhlým, mladým dívkám.

Podle stupně postižení pokožky lze rozlišit 4 stádia celulitidy:
1.stádium - příznaky jsou patrné pouze při tlaku na kůži, pokud mezi prsty či dlaně uchopíte kožní řasu.
2.stádium - příznaky začínají být viditelné i při napnutí svalů či sezení na tvrdé podložce.
3.stádium - nerovnosti jsou na pokožce viditelné vždy, bez ohledu na manipulaci či polohu těla.
4.stádium - velmi hrubé nerovnosti na pokožce, zvětšení tukové tkáně může být bolestivé.

Na vznik celulitidy má také vliv nedostatek pohybu, puberta, stres, pití alkoholu a kouření, období přechodu a samozřejmě také genetická dispozice.

Co je příčinou vzniku strií?

Náhlé přibrání na váze, těhotenství či nadměrný růst svalové hmoty má za následek popraskání elastických vláken pod povrchem kůže a vznik drobných jizévek.

Strie jsou drobné jizévky na kůži, které však nevznikají povrchovým poškozením kůže, ale popraskáním či narušením elastických vláken pod povrchem kůže. Ve většině případů se na vzniku podílí přibrání na váze. Postihují muže i ženy.

Strie se objevují v době, když je kůže náhle roztažena. Může to být v důsledku rychlého přibrání na váze, těhotenství, ale také překotným posilováním, kdy dojde k rychlému nárůstu svalové hmoty. Nejčastěji postiženými oblastmi jsou stehna a hýždě, břicho, boky a někdy ňadra.

Jak na strie?

Hlídáním tělesné hmotnosti, ošetřováním pokožky k tomu určenými přípravky a pravidelnou masáží rizikových partií můžete tomuto problému účinně předcházet.

Vzniku strií lze poměrně jednoduchými kroky účinně předcházet. Pokud však zjistíte tyto drobné jizévky na pokožce, pamatujte, že čím dříve začnete s bojem, tím lépe. Je třeba si však uvědomit, že ve většině případů pajizévky nelze zcela odstranit.

Jako základní prevenci vzniku strií lze jednoznačně doporučit hlídání tělesné hmotnosti a pravidelné ošetřování pokožky speciálními přípravky, které pleť zvláčňují, tím jí dodávají elasticitu a pokožka tak lépe odolává prasknutí.

Pravidelná masáž rizikových partií je vhodná jednak jako prevence, současně ji však lze aplikovat při počínajících projevech vzniku strií. Masáž je vhodné podpořit masážními gely a krémy s obsahem okurkového oleje, křemíku nebo mandlového oleje.

Vybrat přípravek na celulitidu a strie